MENU Filmová kancelář Plzeňského kraje

Za filmovou turistikou do Kašperských Hor

Policie Modrava, Zdroj: TV Nova
Policie Modrava, Zdroj: TV Nova
Policie Modrava, Zdroj: TV Nova
Policie Modrava, Zdroj: TV Nova

S novým měsícem přinášíme další tip, kam se vydat za zajímavou filmovou lokací. Tentokrát se zaměříme na oblast, ve které vznikal jeden z nejoblíbenějších kriminálních pořadů TV Nova Policie Modrava. O seriálu a režisérovi Jaroslavu Soukupovi jsme psali již nedávno, stačí zalistovat v našich aktualitách. První, druhá i třetí série vznikaly v okolí Modravy, což vyplývá ze samotného názvu, dále se natáčelo v Kašperských Horách a loni na podzim dokonce i v centru Plzně.

O Policii Modrava se napsalo již mnohé, proto pouze krátce shrneme fakta a zajímavosti - výběr šumavských lokací trval několik měsíců, ovšem náměty pro všechny tři série režisér Jaroslav Soukup sbíral pětadvacet let. V návaznosti na úspěch seriálu byl v Kašperských Horách vytvořen turistický pěší okruh “Po stopách Policie Modrava”. Okruh začíná přímo v Kašperkách a opět se zpět do města vrací. Vede přes malebné Amálino údolí, hrad Kašperk, osadu Malý Kozí Hřbet a Pilu Červená, která též posloužila při natáčení jednoho z minulých dílů.

Hledáte-li další důvody, proč zavítat do tohoto překrásného města, pak je pro vás máme! I Kašperky totiž žijí filmem. Od 26. do 28. října 2019 se zde odehraje v pořadí již třetí ročník festivalu Filmové Kašperské Hory. Ve festivalovém programu naleznete snímky, které jsou provázány se Šumavou - buď zde vznikaly, či přímo vypráví příběhy místních rodáků. Diváci se tak mohou těšit například na nový film Úhoři mají nabito režiséra Vladimíra Michálka, který vznikal nejen v Kašperských Horách, ale také v Sušici, Železné Rudě či v Hartmanicích. Na výrobu snímku v loňském roce přispěl Plzeňský kraj částkou 400 tisíc korun. Filmový program neunikl ani pořadu Zmizelá Šumava, který byl natočen na motivy knihy místní legendy Emila Kintzla. Ten se dokonce v seriálu Policie Modrava stal předobrazem pro jednoho z hrdinů. “S režisérem Jaroslavem Soukupem jsme kamarádi. Já mu vyprávěl všelijaké příběhy, které on v seriálu použil. Potom jsem filmovému štábu pomáhal vybírat na Šumavě zajímavá místa pro natáčení – domečky, cesty, bunkry. Takže za to mne režisér odměnil tím, že v seriálu použil mojí osobu”, uvedl Kintzl v jednom z rozhovorů. Jeho postavu v seriálu ztvárňuje herec Ladislav Mrkvička.

Divá Bára, Přes prsty, Staříci a další české snímky promítne na konci října festival Kašperské Hory. Mátel-li rádi českou kinematografii, přírodu či Policii Modravu, neváhejte si naplánovat podzimní výlet za filmovou Šumavou.

Foto: TV NOVA