MENU Filmová kancelář Plzeňského kraje

Archiv aktualit

Pozvánka na Location Tour po Plzeňském kraji | 21. a 24. 4. 2018

Pozvánka na Location Tour po Plzeňském kraji | 21. a 24. 4. 2018

V průběhu festivalu Finále Plzeň 2018 pořádá Regionální filmová kancelář dvě Location Tour po Plzeňském kraji. První z nich bude orientována na objekty, které souvisejí zejména s průmyslem nebo s praktickým využitím v relativně nedávné minulosti a uskuteční se v sobotu 21. dubna. Druhá představí část barokních památek Plzeňského kraje a zájemci se jí budou moci zúčastnit 24. dubna. Obě Location Tour budou svým zaměřením cílit na filmové profesionály; nebudou představovat vybrané objekty jako turistické atrakce, ale jako možná místa pro filmová natáčení a jako lokace vhodné pro využití filmaři.

...více

Kancelář zahájila svoji činnost

Kancelář zahájila svoji činnost

Regionální filmová kancelář Plzeňského kraje se poprvé představí v rámci Industry programu festivalu Finále Plzeň 2018, který probíhá v termínu od 19. do 24. dubna 2018. Záměrem kanceláře je sjednotit a zastřešit města a obce v regionu, aby v případě zájmu producentských firem o natáčení mohla dopomoci k minimalizování vzájemné administrativy a obecně k zefektivnění procesů, které přípravy, průběh i samotné natáčení provázejí.

 

V pondělí 23. dubna se uskuteční neformální setkání, v rámci něhož bude představena činnost kanceláře a plány na letošní rok. Na toto setkání jsou zváni všichni zástupci historických objektů, zástupci Krajského úřadu Plzeňského kraje, filmoví profesionálové (producenti, lokační manažeři…) a zástupci vybraných obcí a dalších krajských institucí. Výstupem z tohoto setkání by pak mělo být vzájemné propojení jak účastníků, tak i dalších lokálních aktérů, vysvětlení poslání a fungování Regionální filmové kanceláře Plzeňského kraje včetně mantinelů její činnosti. Setkání se účastní i zástupci Czech Film Commision. V průběhu festivalu Finále Plzeň se dále pro zájemce uskuteční dvě Location Tour, a to v termínech 21. a 24. dubna 2018.

...více

Na Sušicku potkáte filmaře

Na Sušicku potkáte filmaře

Režisér Vladimír Michálek (Zapomenuté světlo, Je třeba zabít Sekala, Babí léto a další) začne na konci srpna natáčet v Sušici a okolí svůj nový snímek, jehož pracovní název je „Úhoři mají nabito“. Černá komedie vypráví o pětici mužů, pro které se hra na členy Útvaru rychlého nasazení stala únikem z vlastních nudných životů. Hra funguje, ale jen do doby, kdy se octnou v nesprávný čas na nesprávném místě… V hlavních rolích se můžete těšit na Oldřicha Kaisera, Kryštofa a Matěje Hádkovi nebo Jiřího Vyorálka. Možná tak vaše toulky po Sušicku obohatí i nečekané setkání s filmovým štábem :-)

...více