MENU Filmová kancelář Plzeňského kraje

Archiv aktualit

Filmová lokace - Olbramov a film Nabarvené ptáče

Filmová lokace - Olbramov a film Nabarvené ptáče

Putujte Plzeňským krajem po stopách filmařů. Regionální Filmová Kancelář Plzeňského kraje pro vás připravila výběr několika lokalit, na kterých vznikala současná či dřívější audiovizuální díla.

S ohledem na chystanou premiéru dlouho očekávaného snímku režiséra Václava Marhoula Nabarvené ptáče vám jako první tip na výlet za filmovou tematikou představujeme malou obec Olbramov nedaleko Plané.

...více

Baroko a krajina Manětínska ve filmu

Baroko a krajina Manětínska ve filmu

Manětínsko - kraj stolových hor a barokních soch láká filmaře už dlouhá léta. Mezi nejaktuálnější příklad se řadí natáčení nové minisérie České televize o životě Boženy Němcové, ve které si zahrají Anna Kameníková a Anna Geislerová. Natáčelo se na Rabštejně a v Manětíně v polovině října letošního roku. Výlet do kraje kolem Manětína je pro mnohé stále cestou do neznáma. Člověk si zde připadá vzdálen tisíce let od městského života a rychlého tempa dnešní doby. Manětínsko je zapomenutou, řídce obydlenou krajinou se silnou sudetskou historií, nejsou zde větší sídla ani průmyslové podniky. Jak je tedy možné, že tato periferie je filmaři tolik oblíbená?

...více

Za filmovou turistikou do Kašperských Hor

Za filmovou turistikou do Kašperských Hor

S novým měsícem přinášíme další tip, kam se vydat za zajímavou filmovou lokací. Tentokrát se zaměříme na oblast, ve které vznikal jeden z nejoblíbenějších kriminálních pořadů TV Nova Policie Modrava.

O seriálu a režisérovi Jaroslavu Soukupovi jsme psali již nedávno, stačí zalistovat v našich aktualitách. První, druhá i třetí série vznikaly v okolí Modravy, což vyplývá ze samotného názvu, dále se natáčelo v Kašperských Horách a loni na podzim dokonce i v centru Plzně.

...více

LOCATION TOUR: SUDETY, 14.4.2019

LOCATION TOUR: SUDETY, 14.4.2019

Vážení filmoví profesionálové a kolegové,

dovolujeme si Vás pozvat do plzeňského regionu, kde již podruhé připravujeme v rámci filmového festivalu Finále Plzeň jednodenní location tour.

 

V loňském roce účastníci navštívili místa související s tématy baroko a industrál, letos se téma location tour zaobírá sudetskou historií Plzeňského kraje. Účastníkům bude představena oblast Konstantinolázeňska, Bezdružicka a Plánska.

...více

SKONČILO NATÁČENÍ FILMU ÚHOŘI MAJÍ NABITO

SKONČILO NATÁČENÍ FILMU ÚHOŘI MAJÍ NABITO

Režisér Vladimír Michálek na Šumavě dotočil svou novou černou komedii Úhoři mají nabito, o které jsme vás nedávno informovali. Film pojednává o partě kamarádů, kteří se neumí popasovat s vlastním životem. Mohli by šplhat po lezeckých stěnách, potápět se, hrát paintball. Ale to je podle nich zábava pro děti.

 

Natáčení probíhalo v Plzeňském kraji, konkrétně v Sušici, Kašperských Horách a Železné Rudě. Místní obyvatelé,...

...více

Ohlédnutí za location tour po Plzeňském kraji

Ohlédnutí za location tour po Plzeňském kraji

V rámci filmového festivalu Finále Plzeň 2018 uspořádala Regionální filmová kancelář dvě location tour po Plzeňském kraji. První byla zaměřena na industriální dědictví a druhá na barokní památky; z obou těchto témat má kraj filmovým profesionálům co nabídnout. Představeny byly nejen památky, které se již zapsaly do historie audiovizuální produkce, ale i lokace, které nabízejí dosud nevyužitý potenciál.

...více

Pozvánka na Location Tour po Plzeňském kraji | 21. a 24. 4. 2018

Pozvánka na Location Tour po Plzeňském kraji | 21. a 24. 4. 2018

V průběhu festivalu Finále Plzeň 2018 pořádá Regionální filmová kancelář dvě Location Tour po Plzeňském kraji. První z nich bude orientována na objekty, které souvisejí zejména s průmyslem nebo s praktickým využitím v relativně nedávné minulosti a uskuteční se v sobotu 21. dubna. Druhá představí část barokních památek Plzeňského kraje a zájemci se jí budou moci zúčastnit 24. dubna. Obě Location Tour budou svým zaměřením cílit na filmové profesionály; nebudou představovat vybrané objekty jako turistické atrakce, ale jako možná místa pro filmová natáčení a jako lokace vhodné pro využití filmaři.

...více

Kancelář zahájila svoji činnost

Kancelář zahájila svoji činnost

Regionální filmová kancelář Plzeňského kraje se poprvé představí v rámci Industry programu festivalu Finále Plzeň 2018, který probíhá v termínu od 19. do 24. dubna 2018. Záměrem kanceláře je sjednotit a zastřešit města a obce v regionu, aby v případě zájmu producentských firem o natáčení mohla dopomoci k minimalizování vzájemné administrativy a obecně k zefektivnění procesů, které přípravy, průběh i samotné natáčení provázejí.

 

V pondělí 23. dubna se uskuteční neformální setkání, v rámci něhož bude představena činnost kanceláře a plány na letošní rok. Na toto setkání jsou zváni všichni zástupci historických objektů, zástupci Krajského úřadu Plzeňského kraje, filmoví profesionálové (producenti, lokační manažeři…) a zástupci vybraných obcí a dalších krajských institucí. Výstupem z tohoto setkání by pak mělo být vzájemné propojení jak účastníků, tak i dalších lokálních aktérů, vysvětlení poslání a fungování Regionální filmové kanceláře Plzeňského kraje včetně mantinelů její činnosti. Setkání se účastní i zástupci Czech Film Commision. V průběhu festivalu Finále Plzeň se dále pro zájemce uskuteční dvě Location Tour, a to v termínech 21. a 24. dubna 2018.

...více