MENU Filmová kancelář Plzeňského kraje

Archiv aktualit

V ulicích Plzně se bude natáčet StarDance

V ulicích Plzně se bude natáčet StarDance

Plzeň v příštích dnech čeká jedinečná událost. V centru města se bude natáčet kampaň k podzimní desáté řadě pořadu České televize StarDance X ...když hvězdy tančí.

 

Vůbec poprvé v historii známé taneční soutěže budou její úvodní znělka a doprovodná videa vznikat v exteriéru, a to přímo v ulicích města.

...více

Kryštof - film o víře, naději a oběti, který zve do úterské krajiny

Kryštof - film o víře, naději a oběti, který zve do úterské krajiny

V březnu příštího roku vstoupí do kin historické drama z období uzavírání hranic po komunistickém převratu.

 

Snímek s názvem Kryštof vypráví o jednom z nejtvrdších úderů proti církvi a zobrazuje likvidaci mnišské komunity v padesátých letech. Inspiraci režisér Zdeněk Jiráský nalezl nejen v dobách totalitního Československa, ale i v příhraniční krajině Plzeňského kraje. Tu v nedávné době proslavil též film Nabarvené ptáče od režiséra Václava Marhoula.

...více

Filmová lokace - Olbramov a film Nabarvené ptáče

Filmová lokace - Olbramov a film Nabarvené ptáče

Putujte Plzeňským krajem po stopách filmařů. Regionální Filmová Kancelář Plzeňského kraje pro vás připravila výběr několika lokalit, na kterých vznikala současná či dřívější audiovizuální díla.

S ohledem na chystanou premiéru dlouho očekávaného snímku režiséra Václava Marhoula Nabarvené ptáče vám jako první tip na výlet za filmovou tematikou představujeme malou obec Olbramov nedaleko Plané.

...více

Baroko a krajina Manětínska ve filmu

Baroko a krajina Manětínska ve filmu

Manětínsko - kraj stolových hor a barokních soch láká filmaře už dlouhá léta. Mezi nejaktuálnější příklad se řadí natáčení nové minisérie České televize o životě Boženy Němcové, ve které si zahrají Anna Kameníková a Anna Geislerová. Natáčelo se na Rabštejně a v Manětíně v polovině října letošního roku. Výlet do kraje kolem Manětína je pro mnohé stále cestou do neznáma. Člověk si zde připadá vzdálen tisíce let od městského života a rychlého tempa dnešní doby. Manětínsko je zapomenutou, řídce obydlenou krajinou se silnou sudetskou historií, nejsou zde větší sídla ani průmyslové podniky. Jak je tedy možné, že tato periferie je filmaři tolik oblíbená?

...více

Za filmovou turistikou do Kašperských Hor

Za filmovou turistikou do Kašperských Hor

S novým měsícem přinášíme další tip, kam se vydat za zajímavou filmovou lokací. Tentokrát se zaměříme na oblast, ve které vznikal jeden z nejoblíbenějších kriminálních pořadů TV Nova Policie Modrava.

O seriálu a režisérovi Jaroslavu Soukupovi jsme psali již nedávno, stačí zalistovat v našich aktualitách. První, druhá i třetí série vznikaly v okolí Modravy, což vyplývá ze samotného názvu, dále se natáčelo v Kašperských Horách a loni na podzim dokonce i v centru Plzně.

...více

LOCATION TOUR: SUDETY, 14.4.2019

LOCATION TOUR: SUDETY, 14.4.2019

Vážení filmoví profesionálové a kolegové,

dovolujeme si Vás pozvat do plzeňského regionu, kde již podruhé připravujeme v rámci filmového festivalu Finále Plzeň jednodenní location tour.

 

V loňském roce účastníci navštívili místa související s tématy baroko a industrál, letos se téma location tour zaobírá sudetskou historií Plzeňského kraje. Účastníkům bude představena oblast Konstantinolázeňska, Bezdružicka a Plánska.

...více

SKONČILO NATÁČENÍ FILMU ÚHOŘI MAJÍ NABITO

SKONČILO NATÁČENÍ FILMU ÚHOŘI MAJÍ NABITO

Režisér Vladimír Michálek na Šumavě dotočil svou novou černou komedii Úhoři mají nabito, o které jsme vás nedávno informovali. Film pojednává o partě kamarádů, kteří se neumí popasovat s vlastním životem. Mohli by šplhat po lezeckých stěnách, potápět se, hrát paintball. Ale to je podle nich zábava pro děti.

 

Natáčení probíhalo v Plzeňském kraji, konkrétně v Sušici, Kašperských Horách a Železné Rudě. Místní obyvatelé,...

...více

Ohlédnutí za location tour po Plzeňském kraji

Ohlédnutí za location tour po Plzeňském kraji

V rámci filmového festivalu Finále Plzeň 2018 uspořádala Regionální filmová kancelář dvě location tour po Plzeňském kraji. První byla zaměřena na industriální dědictví a druhá na barokní památky; z obou těchto témat má kraj filmovým profesionálům co nabídnout. Představeny byly nejen památky, které se již zapsaly do historie audiovizuální produkce, ale i lokace, které nabízejí dosud nevyužitý potenciál.

...více