MENU Filmová kancelář Plzeňského kraje

Archiv aktualit

Za filmovou turistikou do Kašperských Hor

Za filmovou turistikou do Kašperských Hor

S novým měsícem přinášíme další tip, kam se vydat za zajímavou filmovou lokací. Tentokrát se zaměříme na oblast, ve které vznikal jeden z nejoblíbenějších kriminálních pořadů TV Nova Policie Modrava.

O seriálu a režisérovi Jaroslavu Soukupovi jsme psali již nedávno, stačí zalistovat v našich aktualitách. První, druhá i třetí série vznikaly v okolí Modravy, což vyplývá ze samotného názvu, dále se natáčelo v Kašperských Horách a loni na podzim dokonce i v centru Plzně.

...více

LOCATION TOUR: SUDETY, 14.4.2019

LOCATION TOUR: SUDETY, 14.4.2019

Vážení filmoví profesionálové a kolegové,

dovolujeme si Vás pozvat do plzeňského regionu, kde již podruhé připravujeme v rámci filmového festivalu Finále Plzeň jednodenní location tour.

 

V loňském roce účastníci navštívili místa související s tématy baroko a industrál, letos se téma location tour zaobírá sudetskou historií Plzeňského kraje. Účastníkům bude představena oblast Konstantinolázeňska, Bezdružicka a Plánska.

...více

SKONČILO NATÁČENÍ FILMU ÚHOŘI MAJÍ NABITO

SKONČILO NATÁČENÍ FILMU ÚHOŘI MAJÍ NABITO

Režisér Vladimír Michálek na Šumavě dotočil svou novou černou komedii Úhoři mají nabito, o které jsme vás nedávno informovali. Film pojednává o partě kamarádů, kteří se neumí popasovat s vlastním životem. Mohli by šplhat po lezeckých stěnách, potápět se, hrát paintball. Ale to je podle nich zábava pro děti.

 

Natáčení probíhalo v Plzeňském kraji, konkrétně v Sušici, Kašperských Horách a Železné Rudě. Místní obyvatelé,...

...více

Ohlédnutí za location tour po Plzeňském kraji

Ohlédnutí za location tour po Plzeňském kraji

V rámci filmového festivalu Finále Plzeň 2018 uspořádala Regionální filmová kancelář dvě location tour po Plzeňském kraji. První byla zaměřena na industriální dědictví a druhá na barokní památky; z obou těchto témat má kraj filmovým profesionálům co nabídnout. Představeny byly nejen památky, které se již zapsaly do historie audiovizuální produkce, ale i lokace, které nabízejí dosud nevyužitý potenciál.

...více

Pozvánka na Location Tour po Plzeňském kraji | 21. a 24. 4. 2018

Pozvánka na Location Tour po Plzeňském kraji | 21. a 24. 4. 2018

V průběhu festivalu Finále Plzeň 2018 pořádá Regionální filmová kancelář dvě Location Tour po Plzeňském kraji. První z nich bude orientována na objekty, které souvisejí zejména s průmyslem nebo s praktickým využitím v relativně nedávné minulosti a uskuteční se v sobotu 21. dubna. Druhá představí část barokních památek Plzeňského kraje a zájemci se jí budou moci zúčastnit 24. dubna. Obě Location Tour budou svým zaměřením cílit na filmové profesionály; nebudou představovat vybrané objekty jako turistické atrakce, ale jako možná místa pro filmová natáčení a jako lokace vhodné pro využití filmaři.

...více

Kancelář zahájila svoji činnost

Kancelář zahájila svoji činnost

Regionální filmová kancelář Plzeňského kraje se poprvé představí v rámci Industry programu festivalu Finále Plzeň 2018, který probíhá v termínu od 19. do 24. dubna 2018. Záměrem kanceláře je sjednotit a zastřešit města a obce v regionu, aby v případě zájmu producentských firem o natáčení mohla dopomoci k minimalizování vzájemné administrativy a obecně k zefektivnění procesů, které přípravy, průběh i samotné natáčení provázejí.

 

V pondělí 23. dubna se uskuteční neformální setkání, v rámci něhož bude představena činnost kanceláře a plány na letošní rok. Na toto setkání jsou zváni všichni zástupci historických objektů, zástupci Krajského úřadu Plzeňského kraje, filmoví profesionálové (producenti, lokační manažeři…) a zástupci vybraných obcí a dalších krajských institucí. Výstupem z tohoto setkání by pak mělo být vzájemné propojení jak účastníků, tak i dalších lokálních aktérů, vysvětlení poslání a fungování Regionální filmové kanceláře Plzeňského kraje včetně mantinelů její činnosti. Setkání se účastní i zástupci Czech Film Commision. V průběhu festivalu Finále Plzeň se dále pro zájemce uskuteční dvě Location Tour, a to v termínech 21. a 24. dubna 2018.

...více

Na Sušicku potkáte filmaře

Na Sušicku potkáte filmaře

Režisér Vladimír Michálek (Zapomenuté světlo, Je třeba zabít Sekala, Babí léto a další) začne na konci srpna natáčet v Sušici a okolí svůj nový snímek, jehož pracovní název je „Úhoři mají nabito“. Černá komedie vypráví o pětici mužů, pro které se hra na členy Útvaru rychlého nasazení stala únikem z vlastních nudných životů. Hra funguje, ale jen do doby, kdy se octnou v nesprávný čas na nesprávném místě… V hlavních rolích se můžete těšit na Oldřicha Kaisera, Kryštofa a Matěje Hádkovi nebo Jiřího Vyorálka. Možná tak vaše toulky po Sušicku obohatí i nečekané setkání s filmovým štábem :-)

...více